przyjdźcie na ucztę

- I piątki miesiąca godz.17.oo
- I soboty miesiąca godz.8.oo

Przeżywajcie Mszę świętą sercem,

Wezwanie to jest oczywiste:jeśli się modlicie,to módlcie się sercem.
Jeśli przychodzicie na Mszę świętą, uczestniczcie w niej sercem.
Może ktoś zapytać, co oznacza to wezwanie.Czynić coś z sercem zawsze oznacza czynić to z miłością, z oddaniem, godnie i w skupieniu. W naszym codziennym języku często mówimy, że ktoś przyjął nas serdecznie, z całego serca lub też, że my kogoś serdecznie przyjęliśmy, z całym sercem kogoś pozdrowiliśmy lub pomogliśmy mu z serca. Wyrażamy w ten sposób uczucia przyjaźni i miłości. Jest to również znamię wewnętrznego życia i zdolności do głębszego przeżywania.

Modlić się sercem i uczestniczyć sercem we Mszy świętej oznacza czynić to z miłością, bez przymusu, z ochotą.
Tu już nie ma miejsca na nudzenie się lub poczucie straty czasu, wtedy tęsknimy do modlitwy we mszy świętej. /.../

W życiu duchowym mogą pojawić się trudności w związku z modlitwą i uczestnictwem we Mszy świętej. To może być czas pokus. W takim przypadku trzeba trzymać się prawdziwej drogi i nie zmieniać jej kierunku. Wielu odeszło od modlitwy i Mszy świętej z uwagi na trudności. Zamiast rozwiązywać je, co na ogół powinno stanowić regułę w życiu, ludzie nieraz porzucają wszystko.

Modlitwa sercem i wysławianie sercem zaczyna się już w momencie powitania drugiego człowieka, w sposobie podania ręki, w sposobie mówienia, wyciągania wniosków itp. Zaraz można zauważyć, czy w tym co robimy jest obecne nasze serce. To samo dotyczy sytuacji, kiedy wchodzimy do kościoła, kiedy klękamy, czynimy znak krzyża, kiedy siadamy lub wstajemy, klęczymy lub przyjmujemy Komunię świętą, a także kiedy wychodzimy z kościoła.
W tym wszystkim natychmiast jest widoczne, czy czynimy to z miłością i szacunkiem, czy też nie.

Matka Boża pragnie, abyśmy wszystko czynili z sercem, to znaczy z miłością.

O. Slavko Barbarić ofm - w "Przeżywajcie Mszę świętą sercem"

Środa, XVI Tydzień zwykły Rok A, I Św. Joachima i

Czytania: