List z Syberii

Brack, 25.11. 2006 r.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!!!!

Księże Proboszczu i Wy Kochani Parafianie. Ośmielam się do was napisać kilka słów z dalekiej Syberii. Jestem wdzięczny Panu Bogu za ten dar spotkania z Wami. Jestem wdzięczny za Wasze ofiary, ciepłe słowa, za modlitwy w mojej i moich parafian intencji, za czas spędzony z Wami. Dzięki Bogu jestem już u siebie, razem z moimi parafianami. Jak mówiłem 14 listopada wyjechałem z Polski. Dzięki Bogu podróż minęła szybko i bez nieprzyjemnych sytuacji. Najpierw udałem się do Krasnojarska odwiedzić część moich parafian. Radości było wiele. Potem długie rozmowy i odpowiedzi na pytania – „Czy Ojciec pozdrowił żyjących rodaków w Polsce?”, „Jak im się żyje?” itd. Pokazuję fotografie robione w Polsce (także Waszego kościoła), wręczam drobne upominki kupione w Polsce. Wspólnie modlimy się za Was, dziękując Panu Bogu za Dar Waszych Serc, za pomoc nam okazaną.
Po 2 dniach jadę dalej po naszej bezkresnej Syberii i docieram na miejsce, czyli do Bracka .
Tu łzy radości i słowa parafian: „ doczekaliśmy”, i długie rozmowy na temat Polski i Polaków.
Kiedy wyjeżdżałem z Ojczyzny było 8 stopni ciepła. Syberia przywitała mnie 30 stopniowym mrozem i śniegiem, ale to nic. Najważniejsze, że jestem z Nimi.
Kochani!! Wybaczcie za chaos w mojej głowie i w myślach. Nie umię pięknie pisać a chciałbym jeszcze raz Wam za wszystko podziękować. Chciałbym, aby mój list dotarł do Was przed Bożym Narodzeniem (list idzie około miesiąca), dlatego się spieszę. Wybaczcie, że tak bez składu i ładu. Przepraszam, że nawet kartki świątecznej Wam nie prześlę. Takich tu jeszcze nie ma. Życzę Wam Bożej Opieki na każdy dzień. Niech Dziecię Jezus ma Was w Swojej Opiece. W wigilię mamy opłatek ze wszystkimi parafianami i już teraz z Wami się nim dzielimy. Opłatek oczywiście przywieziony z Polski.
Jeszcze raz Bóg zapłać za wszystko.

Z modlitwą o. Arkadiusz Bajak – Misjonarz Klaretyn

Wtorek, XXIX Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn