relacja z przebiegu uroczystości Nawiedzenia M.Bożej

msza święta powitania


W dniach 2-3 grudnia 2006r. w naszej parafii odbyła się peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Uroczystość tę poprzedziły Misje maryjne, które prowadzili księża Pallotyni: ks. Stanisław Barcikowski i ks. Piotr Czaja.
To były wyjątkowe i historyczne dni dla naszej wspólnoty parafialnej.
Dało się odczuć na każdym kroku wzajemną życzliwość i serdeczność. Oczekiwanie na Matkę Bożą poprzedziło przygotowanie naszych domów, świątyni i jej otoczenia jak również trasy przejazdu Obrazu. Matka Boża przybyła do nas z sąsiedniej parafii Łagów. Jest to chyba jeden wyjątek na szlaku peregrynacyjnym, że Obraz był dwa kolejne dni w tym samym dekanacie. Uroczystość powitania przeżywaliśmy wraz
z ks. Biskupem Stefanem Siczkiem. On też przewodniczył mszy świętej powitania Obrazu.
Po uroczystym wniesieniu kopii Obrazu M. Bożej przez kolejne grupy przedstawicieli parafii (ojcowie, matki, młodzież, ministranci, strażacy), ks. Proboszcz powitał Maryję w imieniu całej wspólnoty parafialnej. Po nim słowa powitania wypowiedziała jedna z rodzin ( p. Kobiałkowie z Leokadiowa).
I rozpoczęła się liturgia mszy świętej. W procesji z darami złożyliśmy dwa ornaty fioletowe na Adwent (jeden dla parafii a drugi na misje), kwiaty i dary duchowe oraz chleb i wino. Jednym z darów dla parafii jest też obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, który jako pamiątkę Nawiedzenia ufundowała jedna z naszych rodzin.
Dalszym punktem uroczystości była modlitwa różańcowa, której przewodniczył jeden z księży misjonarzy.
O godz. 21.oo zgromadziliśmy się na Apel Jasnogórski, który poprowadził O. Paulin Marcin Kowalik, kustosz Obrazu. W trakcie Apelu były odczytywane przed Maryją prośby i podziękowania parafian.
O godz. 22.oo odbyło się nabożeństwo Ślubów Jasnogórskich. Jako wspólnota parafialna odnowiliśmy Jasnogórskie Śluby Narodu powtarzając : „Królowo Polski przyrzekamy…. Królowo Polski ślubujemy…”
Kolejnym punktem wspólnego czuwania przed Maryją była druga część różańca, którą poprowadził o. misjonarz. Trzeba zaznaczyć, że przez cały czas Nawiedzenia księża misjonarze byli wraz z ludźmi na modlitwie.

 [1]  2  » 

Powrót

Święta

Niedziela, VI Tydzień zwykły
Rok C, I
Szósta Niedziela zwykła

SondaLicznik

Liczba wyświetleń strony:
22627

Statystyki

Brak własnych statystyk

Dźwięk