relacja z przebiegu uroczystości Nawiedzenia M.Bożej

ks.Józef święci ornat-dar dla parafii

Mszą świętą o północy rozpoczęliśmy tegoroczny adwent. Tej mszy świętej o powołania kapłańskie i zakonne przewodniczył ks. Kan. Józef Jarosz, założyciel tej parafii, budowniczy kościoła i plebanii oraz pierwszy Proboszcz. On też wygłosił okolicznościowe Słowo Boże. Ks. Kan. Józef przekazał też dla parafii dar – ornat, z pragnieniem aby w tym ornacie któryś z chłopców odprawił w przyszłości mszę święta prymicyjną.
Po tej mszy świętej rozpoczęło się czuwanie poszczególnych wiosek parafii przed Obrazem Matki Bożej. Tak było do godz. 6.oo, o której to odśpiewaliśmy Godzinki ku czci NMP i zaraz po nich wspólnie odmówiliśmy tajemnice bolesne różańca świętego. Tym modlitwom przewodniczył ks. Proboszcz.

Msze święte tej Uroczystości były tak jak w każdą niedzielę a więc o godz. 8.oo – msza święta dla wszystkich, o godz. 10.oo była msza święta dla chorych i starszych połączona z udzieleniem sakramentu chorych. Tej mszy świętej przewodniczył o. Paulin i on wygłosił okolicznościowe kazanie.
Na godz. 12.oo zgromadziły się rodziny naszej parafii z małymi dziećmi.
Po tej mszy świętej było błogosławieństwo małych dzieci i matek oczekujących potomstwa. O. Marcin, paulin dla dzieci udostępnił samochód-kaplicę, którym jest przewożony Obraz. Była to wielka atrakcja i przeżycie zajrzeć do środka samochodu, czy usiąść za jego kierownicą.
O godz. 13.30 wspólnie uczestniczyliśmy w odmawianiu czwartej części różańca.
I tak powoli zbliżał się koniec uroczystości Nawiedzenia.
Msza święta o godz. 14.30 której przewodniczył ks. Proboszcz była ostatnim punktem tych uroczystości. W czasie tej mszy świętej małżonkowie parafii odnowili swoje małżeńskie ślubowania. Wszyscy, jako wspólnota parafialna oddaliśmy siebie Maryi w Jej Opiekę.
I zaczęły się pożegnania. Pierwszy wypowiedział słowa pożegnania
ks. Proboszcz a w imieniu rodzin parafii Matkę Bożą
pożegnała rodzina p. Dąbrowskich z Leokadiowa i oni wraz
z ks. Proboszczem udali się do następnej parafii na szlaku Nawiedzenia, do Krępy Kościelnej.

«  1  [2]

Sobota, III Tydzień Wielkanocny