«Moim pokarmem jest wypełnić wolę Tego, który Mnie posłał, i wykonać Jego dzieło» (J 4, 34)

Słowo Życia na marzec 2008

   Jezus uważa za swój pokarm wypełnianie woli Ojca, ponieważ czyniąc ją, "przyswajając ją", "spożywając ją", identyfikując się z nią, czerpie z niej Życie.
   A jaka jest wola Ojca, Jego dzieło, które Jezus ma wypełnić?
   Ofiarować człowiekowi zbawienie, dać mu Życie, które się nie kończy.
   Zalążek tego Życia, Jezus przed chwilą przekazał Samarytance przez swoją rozmowę i miłość. Rzeczywiście szybko uczniowie ujrzą, jak to życie rozkwita i rozszerza się, bo kobieta opowie o odkrytym i otrzymanym bogactwie innym Samarytanom: "Pójdźcie, zobaczcie człowieka, ... czyż On nie jest Mesjaszem?"2.
   A Jezus, mówiąc do Samarytanki, odkrywa plan Boga, który będąc Ojcem pragnie, aby wszyscy ludzie otrzymali dar Jego Życia. To jest to dzieło, które Jezus spieszy się wypełnić, aby potem powierzyć je swoim uczniom, Kościołowi.

«Moim pokarmem jest wypełnić wolę Tego, który Mnie posłał, i wykonać Jego dzieło»

   Czy my również możemy żyć tym, tak typowym dla Jezusa Słowem, które pozwala dostrzec w sposób całkiem wyjątkowy Jego byt, Jego misję, Jego gorliwość?
   Z całą pewnością tak! My również powinniśmy żyć jako dzieci Boże tym Życiem, które Chrystus nam przekazał i w ten sposób karmić się Jego wolą.
   Możemy to czynić, wypełniając chwila po chwili to, czego On od nas chce, wypełniając to w sposób tak doskonały, jak byśmy nie mieli nic innego do zrobienia. Bóg nie chce niczego więcej.
   Pożywiajmy się więc tym, czego Bóg od nas chce, chwila po chwili, a doświadczymy, że to zaspokaja głód: przynosi pokój, radość, szczęście. To Słowo da nam - nie będzie przesadą powiedzieć - przedsmak szczęścia.
   Dzięki temu, dzień po dniu, będziemy współdziałać z Jezusem w wypełnieniu dzieła Ojca.
   To będzie najlepszy sposób, żeby dobrze przeżyć Paschę.


(2) J 4, 29

 «  1  [2] 

Powrót

Święta

Wtorek, II Tydzień Wielkiego Postu
Rok C, I
Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

SondaLicznik

Liczba wyświetleń strony:
22823

Statystyki

Brak własnych statystyk

Dźwięk