«Kto wypełnia Jego przykazania, trwa w Bogu, a Bóg w nim» (1 J 3, 24)

Słowo Życia na czerwiec 2008

   Słowo tego miesiąca zaprasza nas do wierzenia w Jezusa, do przylgnięcia całym naszym jestestwem do Jego Osoby i do Jego nauczania. Do wierzenia, że On jest miłością Boga - jak uczy św. Jan dalej w tym liście - i że z miłości oddał za nas życie5. Do wierzenia również wtedy, kiedy On wydaje się daleki, kiedy Go nie czujemy, kiedy przychodzą trudności albo cierpienie...
   Umocnieni tą wiarą, potrafimy żyć na Jego wzór i - posłuszni Jego przykazaniu - miłować się tak, jak On nas umiłował.
   Kochać nawet wtedy, kiedy ktoś nie wydaje się sympatyczny, nawet wtedy, kiedy mamy wrażenie, że nasza miłość jest nieodpowiednia, daremna, nieodwzajemniona. Czyniąc tak, ożywimy relacje między nami, relacje coraz bardziej szczere, coraz głębsze, a nasza jedność przyciągnie Boga pomiędzy nas.

«Kto wypełnia Jego przykazania, trwa w Bogu, a Bóg w nim»

   "Byliśmy zakochani, mój mąż i ja, i tym sposobem w pierwszych latach małżeństwa kontakt między nami był łatwy. Ostatnio jednak jest on bardzo zmęczony i zestresowany. W Japonii praca dla mężczyzn jest ogromnym ciężarem.
   Pewnego wieczoru, po powrocie z pracy mąż usiadł do kolacji. Usiadłam przy nim, ale on zaczął krzyczeć, żebym odeszła: «Nie masz prawa jeść, bo nie pracujesz!». Całą noc przepłakałam, rozważając, czy nie odejść z domu, nie zostawić go. Następnego dnia dręczyły mnie tysiące myśli: «Może wychodząc za niego za mąż popełniłam błąd, nie dam rady żyć z nim dłużej».
   Po południu porozmawiałam o tym z przyjaciółkami, które też są chrześcijankami. Wysłuchały mnie z miłością, a to wspólne bycie z nimi dało mi siłę i odwagę - niezbędne, by iść naprzód. Jeszcze raz udało mi się przygotować mojemu mężowi kolację. Kiedy zbliżała się godzina jego powrotu, narastał lęk: jak dzisiaj zareaguje? Jednak głos wewnętrzny jakby mi mówił: «Przyjmij ten ból, wytrzymaj. Kochaj nadal». I oto on pojawia się w drzwiach. Przyniósł dla mnie tort i powiedział: «Przepraszam za to, co się wczoraj wydarzyło.»"

(5) Por. tamże 3, 16.

 «  1  [2] 

Powrót

Święta

Wtorek, II Tydzień Wielkiego Postu
Rok C, I
Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

SondaLicznik

Liczba wyświetleń strony:
22826

Statystyki

Brak własnych statystyk

Dźwięk